poniedziałek, 24 marca 2014

Pathman „Monady”


Od 17 marca dostępna jest w sprzedaży nowa płyta awangardowej grupy Pathman (wydana nakładem wydawnictwa Requiem Records). Trailer z muzyką, którą zespół umieścił na nowym krążku zatytułowanym „Monady” zamieszczono tutaj.


Po rozpadzie istniejącego od 1976 roku Teatru Dźwięku ATMAN (w 1998 r.), Piotr Kolecki i Marek Leszczyński utworzyli grupę PATHMAN. Od tego czasu przez zespół przewinęło się kilku innych muzyków, a jego liderzy z przerwami występowali w Polsce i za granicą. Propozycja muzyczna i brzmieniowa PATHMANA oparta jest na akustycznym instrumentarium jak m.in.: cymbały polskie, cymbały ukraińskie, tscheng, cytry, sitar, gitary akustyczne i 12-strunowe oraz zabytkowa gitara dwugryfowa, drumbass, flety, akordeon, polskie bębny ceramiczne, trąbka, perkusja, gitara elektryczna.  W niewielkim stopniu, z pełną świadomością i kontrolą muzycy używają urządzeń elektronicznych. 

W 2011 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert grupy PATHMAN, której członkowie przez ładnych kilkanaście lat kreowali znany nie tylko w kraju „Festiwal w Krajobrazie” w Inowłodzu, oddalonym od Tomaszowa o niespełna 17 km. Koncert, który odbył się dokładnie 14 października był rejestrowany a wybrane fragmenty miały znaleźć się na planowanej do wydania nowej płycie. O wspomnianym występie PATHMANA pisałem wówczas tu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz