wtorek, 8 kwietnia 2014

Wiersze w tygodniku


Od niedawna w „Kocham Łódź” – łódzkim tygodniku, wydawanym przez koncern mediowy Polskapresse Oddział Prasa Łódzka, dodawanym do piątkowego wydania „Dziennika Łódzkiego” drukowane są wiersze poetów z regionu łódzkiego. To niezwykle cenna inicjatywa dziennikarza specjalizującego się w tematyce kulturalnej, a zarazem prowadzącego poetycki kącik w gazecie – Łukasza Kaczyńskiego. Obok poezji w tygodniku prezentowane są tematy społeczne i publicystyczne, dotyczące Łodzi i jej mieszkańców. Jest to również źródło wiedzy o imprezach kulturalnych, które mają miejsce w Łodzi. Mam nadzieję, że po zaprzestaniu publikowania poezji w „Gazecie Wyborczej” (słynna i świetna rubryka Joanny Wajs „Wiersz Świątecznej) oraz względnie krótkotrwałych doświadczeniach z liryką w tygodniku „Przekrój” (rubryka poetycka Marcina Orlińskiego „Wiersz w Przekroju”), tym razem poezja zagości na dłużej na łamach jednego z najważniejszych tygodników opiniotwórczych w województwie łódzkim (w „Kocham Łódź” wiersze wybranych autorów będą ukazywać się jeden raz w miesiącu).

6 komentarzy:

 1. Gaz.Wyb wznowił rubrykę. Ale z adnotacją, żeby nic nie przysyłać. Oni sami wiedzą kogo drukować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Poetycką rubrykę w „Magazynie Świątecznym” GW prowadzi Jarosław Mikołajewski. Na pierwszy ogień wziął skądinąd świetny wiersz Kawafisa, co pozwala podejrzewać, że współcześni poeci, których publikowała w podobnej rubryce Joanna Wajs raczej tu nie poczytamy. A szkoda. Oczywiście chciałbym się mylić, podobnie jak przy stwierdzeniu, że klasyka się nie nudzi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego warto docenić akces "DŁ" w powyższej sprawie:)

   Usuń
 4. A kto już był publikowany w DŁ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, to jest trudne pytanie, ponieważ dodatek "Kocham Łódź" nie jest dodawany do wydania tomaszowskiego. Niemniej, wiersze publikowali tam jak dotychczas Tomasz Mielcarek, laureat XIX konkursu im. J. Bierezina oraz Andrzej Marian Bartczak, autor zbioru poetyckich miniatur "Lektorium-źdźbło" wydanego niedawno nakładem Wyd. "Kwadratura".

   Usuń