czwartek, 12 grudnia 2019

Oparek, Olejarz, Stempel i Cichy w IM



Instytut Mikołowski zaprasza na spotkanie autorskie związane z promocją nowych książek poetyckich wydanych przez IM: AGATA CICHY Piołun, EWA OLEJARZ Mongolski cyrk, JOANNA OPAREK mocne skóry białe płótna, KARINA STEMPEL Wnioski z badań terenowych, które odbędzie się w dniu 13 grudnia 2019 roku o godz. 18.00


AGATA CICHY - ur. 1965 r., mieszka w Tychach. Autorka tomu ekfraz „Uśmiech sennego słońca” (2013). Wiersze i opowiadania publikuje na łamach pism literackich; jest laureatką kilku konkursów poetyckich.


EWA OLEJARZ - ur. 1974 r. Autorka tomów wierszy: Milczenie placu zabaw (Biblioteka Toposu, Sopot 2015), Pfu (Fundacja Duży Format, Warszawa 2015), Wszystko jest inaczej (Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2016). Mieszka w Zabrzu.


JOANNA OPAREK - poetka, pisarka, dramatopisarka. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie”, „Czerwie”, „Berlin Porn”, powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym”, „Jesień w Nowym Jorku”, „Loża” oraz sztukę teatralną „Projekt Ameryka”. Jako dramatopisarka współpracowała z Narodowym Starym Teatrem i Teatrem Nowym w Krakowie, na którego deskach premierę miał jej dramat „Wężowisko”. Brała również udział w międzynarodowym projekcie teatralnym „Kraków-Berlin XPRS”. We współpracy z galerią Otwarta Pracownia tworzy niezależną scenę teatralną w Krakowie oraz cykliczne wydarzenia łączące sztuki wizualne i literaturę. Jej dramat „Obcy. Tragedia grecka” był wystawiany w Polsce, w Niemczech i w Ukrainie w ramach projektu „GAME OVER? – o budowaniu ponadnarodowych relacji Polska-Niemcy – Ukraina”. Ostatni dramat „Całe życie” miał premierę w Krakowie w ramach projektu „Sto Lat Głosu Kobiet”. Była gościem Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza oraz Przewodniczącą Jury XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka.


KARINA STEMPEL– autorka Roku Drewnianego Konia (Wrocław 2015) oraz Nocy w Nome (Warszawa 2016). Laureatka kilku konkursów (m.in. im. K. Ratonia oraz Fundacji Duży Format). Publikowała w czasopismach papierowych i wirtualnych („Helikopterze”, „FA-arcie”, „Afroncie”, „Frazie”, „sZAFie”, Miesięczniku Społeczno-Kulturalnym „Kraków”, „Czasie Literatury”, „Bucovina Literară” i innych). Wiersze z Roku Drewnianego Konia ukazały się także w antologii Przewodnik po zaminowanym terenie (Wrocław 2016). Zawodowo zajmuje się książkami i Rumunią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz