czwartek, 13 października 2016

Promocja książki W. Sułkowskiego „Eksperyment wolność” i nowego numeru „Tygla Kultury”Dom Literatury w Łodzi Kawiarnia Literacka zaprasza w dniu 19.10.2016 r., godz. 19.00 na promocję książki Witolda Sułkowskiego pt. Eksperyment wolność – utwory wybrane. Spotkanie odbędzie się z udziałem Anny Sułkowskiej i zaproszonych gości. W czasie spotkania odbędzie się równocześnie promocja najnowszego numeru „Tygla Kultury”.

Było nie było - 20 lat „Tygla Kultury”- promocja jubileuszowego numeru z udziałem redaktorów Zbigniewa Nowaka i Andrzeja Strąka. 

Witold Sułkowski - (ur. 10 września 1943 w Warszawie, zm. 22 kwietnia 2003 w Łodzi). Za życia opublikował tylko jedną książę – składającą się z próz poetyckich Szkołę przetrwania, jednakże jego dorobek jest o wiele obszerniejszy. Eksperyment wolność wydany w 2015 roku przez Dom Literatury zawiera najobszerniejszy jak dotąd wybór próz poetyckich twórcy. Witold Sułkowski był ważną postacią łódzkiego życia literackiego. Współtworzył czasopismo „Puls” wydawane w drugim obiegu, a jego łódzkie mieszkanie było miejscem spotkań niezależnych artystów. Zaangażował się także w działalność opozycyjną. Wziął udział w łódzkim strajku studentów w 1968 roku, za co zawieszono go w prawach studenta oraz należał NSZZ „Solidarność”. Dotknięty kolejnymi represjami wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował pracę na rzecz polskiej kultury oraz nie przestawał pisać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz