wtorek, 6 października 2015

Seryjni poeci: Oparek, Ostrychacz i Szwarc w Mikołowie
Instytut Mikołowski zaprasza na spotkanie z cyklu Seryjni poeci, związane z promocją tomów poetyckich wydanych przez WBPiCAK w Poznaniu. W spotkaniu udział wezmą: Joanna Oparek Berlin porn (2015, Poznań); Marcin Ostrychacz Zamiatając pod wiatr (2013, Poznań); Szymon Szwarc Umowa o dzieło (2014, Poznań). Prowadzenie: Maciej Melecki. 

9 października 2015 r., godz. 18.00

Joanna Oparek - poetka, pisarka, dramatopisarka. Pracowała jako dziennikarka i scenarzystka. Opublikowała tomy poetyckie: Po kostki w niebie (2003) i Czerwie (2012), powieści: Mężczyzna z kodem kreskowym (2004), Jesień w Nowym Jorku (2006), Loża (2012) sztukę teatralną: Projekt Ameryka (2010). Jako autorka tekstów teatralnych współpracowała z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, brała również udział w międzynarodowym projekcie Kraków-Berlin XPRS. Uczestniczyła w polskich i międzynarodowych projektach kulturalnych łączących literaturę i sztuki plastyczne, publikowała wiersze i prozę w pismach literackich. Aktualnie współpracuje z Teatrem Nowym w Krakowie, gdzie odbyła się premiera jej nowego dramatu Wężowisko. Od 2012 współtworzy Scenę 21 w Krakowie, prowadząc działania literackie i teatralne. Jest współzałożycielką Queerowego Centrum Kultury (QCK) i autorką jego manifestu.

Marcin Ostrychacz - urodził się w 1983 r. w Białymstoku, gdzie ukończył studia. Dzieciństwo i młodość spędził w Hajnówce. Obecnie mieszka w Poznaniu. Publikował w „Instynkcie”, „artPAPIERZE”, „Helikopterze” i „Ricie Baum”. Laureat konkursu poetyckiego im. Klemensa Janickiego (2013) organizowanego przez Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu w ramach festiwalu Poznań Poetów.

Szymon Szwarc (ur. w 1986 r.) poeta, muzykant, animator kultury. Wiersze publikował w „Kresach”, „Wyspie”, „Tyglu Kultury”, „Ricie Baum”, „Portrecie” Skończył filologię polską na UMK w Toruniu. Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasta Torunia. Członek zespołu Jesień, a także współtwórca i uczestnik przeróżnych kujawsko-pomorskich efemeryd artystyczno-muzycznych. Mieszka w Toruniu.
Instytut Mikołowski
ul. Jana Pawła II 8/ 5
Mikołów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz