wtorek, 15 maja 2018

Werdykt XXVI OKP im. Rafał Wojaczka


Werdykt
XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. Rafał Wojaczka
Instytut Mikołowski
11 maja 2018

Jury w składzie: Joanna Oparek (przewodnicząca), Ewa Olejarz i Karina Stempel na posiedzeniu, które odbyło się 10 maja 2018 roku w siedzibie Instytutu Mikołowskiego, po zapoznaniu się z 81 zestawami wierszy, jakie wpłynęły na tegoroczną edycję Konkursu, postanowiło przyznać następujące miejsca:

Miejsce I – zestaw wierszy opatrzony godłem Kobieta w 1000` C, którego autorem jest: Piotr Piątek (Kołobrzeg). Nagroda: 900 PLN;

Miejsce II – zestaw wierszy opatrzony godłem Hot, którego autorem jest: Dominika Dymińska (Warszawa). Nagroda: 500 PLN;

Miejsce III – zestaw wierszy opatrzony godłem fotoplastykon, którego autorem jest: Piotr Przybyła  (Karpacz). Nagroda: 300 PLN;

Wyróżnienie – zestaw wierszy opatrzony godłem okiem w palec, którego autorem jest Tomasz Dalasiński (Dobrzejowice ) Nagroda: 100 PLN.

Joanna Oparek                       Ewa Olejarz                         Karina Stempel


Uzasadnienie Jury


Zwycięskie wiersze łączą cielesność z metafizyką, są sensualne, obrazowe, oniryczne, autor posługuje się rozbudowaną frazą i metaforyką. To wiersze gęste od znaczeń, a jednocześnie czytelne i przekonujące. Wśród wielu bardzo dobrych zestawów ten wyróżnił się spójnością oraz dojrzałością języka poetyckiego, kreującą światy niepoddające się jednostronnej interpretacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz