środa, 31 maja 2017

„Jarzmo” Przemysława Owczarka w Biurze Literackim


29 maja nakładem Biura Literackiego ukazała się nowa książka poetycka Przemysława OwczarkaJarzmo”. „To propozycja ciekawa, nieoczywista i frapująca. Owczarek umiejętnie balansuje w niej pomiędzy ostrym, bezkompromisowym i ofensywnym tonem – dostaje się w jego książce zarówno tym z <<lewa>>, jak i z <<prawa>> – a rejestrem bardziej intymnym i jednostkowym. Przy takiej huśtawce nie zapomina jednak o leksykalnej dbałości i głębokim wyczuciu frazy” – tak nowe wydawnictwo anonsuje jego Wydawca.

Więcej o ostatniej premierze książkowej Biura Literackiego przeczytać można na stronie Biuletynu BL; rozmowę Pawła Kaczmarskiego i Przemysława Owczarka (tutaj), recenzję Jakuba Skurtysa (tutaj) oraz autorski komentarz autora do książki „Jarzmo” (tutaj).

Przemysław Owczarek jest poetą dobrze znanym zarówno na lokalnej (jako dyrektor łódzkiego Domu Literatury), jak i na ogólnopolskiej scenie literackiej (jako redaktor naczelny magazynu „Arterie” oraz autor sześciu książek poetyckich, spośród których tom Cyklist był w 2010 roku nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, a w 2012 roku Pasja do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K. I. Gałczyńskiego za najlepszy tom roku). Mieszka i pracuje w Łodzi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz