niedziela, 4 września 2016

Urodziny Tuwima w Łodzi


13.09. 2016 (wt.)  URODZINY TUWIMA (program)

godz.11.00 Program w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 199 ( DL );
godz.12.00 Złożenie kwiatów przy Ławeczce Tuwima;
Występ Kuby Pawlaka (ul. Piotrkowska 104).

Dom Literatury w Łodzi
godz. 17:45 Piosenki do wierszy Tuwima z projektu Bal dla ubogich w wykonaniu zespołu Agnellus;
godz.18.00 „Dlaczego Tuwim jest dobrą marką Łodzi?” – panel z udziałem
Katarzyny Badowskiej, Urszuli Kowalskiej, Włodzimierza Adamiaka, Mariusza   E. Sokołowicza i Marcela Szytenchelma. Prowadzenie: Przemysław Owczarek;
godz. 19.00  „Dialogi na wiersze w duchu Tuwima” – Bronisław Maj i Andrzej Strąk;
godz. 20.00 KAWIARNIA MUZYCZNO-LITERACKA - Koncert zespołu Akurat.

Julian Tuwim to najpopularniejszy i najwybitniejszy łódzki poeta. Jego utwory dla dzieci i dorosłych od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W rocznicę urodzin pisarza z jego twórczością spotkają się najmłodsi. Następnie zapraszamy wszystkich na Piotrkowską, gdzie wystąpi Kuba Pawlak. Prosimy o przyniesienie kwiatów, które zostaną złożone przy ławeczce poety. Wieczorem w Domu Literatury w Łodzi odbędzie się panel „Dlaczego Tuwim jest dobrą marką Łodzi?”, będzie można posłuchać także „dialogów na wiersze w duchu Tuwima” i piosenki w wykonaniu zespołu Agnellus. Dzień zakończy koncert grupy Akurat, znanej między innymi z muzycznej interpretacji wiersza Juliana Tuwima „Do prostego człowieka”.

Kuba Pawlak – wykonawca i autor piosenki artystycznej. Jest laureatem licznych nagród muzycznych, m.in. Grand Prix 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2012 i I Nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie 2011.
Agnellus – zespół poruszający się pomiędzy rockową alternatywą a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. W Domu Literatury w Łodzi zagrają utwory skomponowane do wierszy Juliana Tuwima z projektu Bal dla ubogich.
Akurat – zespół rockowy założony w 1994, znany z takich utworów, jak „Wiej-ska”, „Hahahaczyk” czy „Lubię mówić  z Tobą”. We wrześniu tego roku premierę ma ich najnowsza płyta Nowy, lepszy świat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz