poniedziałek, 16 maja 2016

Życie bez poezji nie jest możliwe – Mikołowski Maj Poetycki

Spotkanie autorskie z jurorami XXIV edycji OKP im. Rafała Wojaczka: Rafałem Gawinem, Marcinem Czerkasowem i Przemysławem Owczarkiem, ogłoszenie werdyktu, III otwarty turniej Jednego Wiersza „O ucho od Śledzia” i Poetycki Zatarg Muzyczny w oprawie muzycznej Tymoteusza Biesa i Michała Kłakusa oraz plastycznej autorstwa Tomasza Ryboka z udziałem Genowefy Jakubowskiej-Fijałkowskiej, Ewy Olejarz, Rafała Muszera, Krzysztofa Siwczyka, Macieje Meleckiego, Marka K. E. Baczewskiego, Jerzego Suchanka, Wojciecha Brzoski, Marcina Biesa, Marcina Czerkasowa, Przemysława Owczarka, Rafała Gawina i Piotra Gajdy na scenie Mikołowskiego Rynku, a także spotkanie autorskie Arkadiusza Kremzy wokół jego najnowszego tomu poezji „Sterownia”  to oficjalna część Mikołowskiego Maja Poetyckiego, który odbył się w dniach 12-13.05. w Mikołowie. Równie istotna jest strona off tego wydarzenia, bo gdzie w Polsce istnieje podobne Mikołowowi miejsce z podobnym skupieniem poetów na metrze kwadratowym? Jakie miasto ma równie zapładniającego wyobraźnię patrona oraz Instytut jego imienia? W którym innym miejscu w niemal wszystkich lokalach w obrębie Mikołowskiego Rynku, usłyszeć można późną nocą ożywione rozmowy o poezji? Mikołowski Maj Poetycki – bomba! Kto nie był ten trąba!

Set poetycki w Instytucie 
Spotkanie autorskie Rafała Gawina, Przemysława Owczarka i Marcina Czerkasowa
Podwórko Rafała Wojaczka
TJW O ucho od Śledzia" wygrał Przemysław Owczarek. Nagrodę (skrzynkę piwa Żywiec ufundowaną przez właściciela pubu Ministerstwo Śledzia i Wódki  jury turnieju (Melecki i Gajda) podzieliło sprawiedliwie, przyznając nagrody drugie, trzecie i wyróżnienia
Jan Rojewski - laureat XXIV edycji OKP im. R. Wojaczka

Maciej Melecki otwiera Poetycki Zatarg Muzyczny
Genowefa Jakubowska-Fijałkowska
Wojciech Brzoska
Marek K. E. Baczewski
Marcin Bies
Jerzy Suchanek
Przemysław Owczarek
Rafał Gawin
Marcin Czerkasow
Ewa Olejarz
Rafał Muszer
Maciej Melecki, podobnie jak i wszyscy pozostali poeci obok własnej poezji interpretuje wiersz Wojaczka (nigdy dotąd nie publikowany)
Tymoteusz Bies i Michał Kłakus

Gajda czyta wiersze ze „Śruby Archimedesa” i „List do nie wiadomo kogo” Rafała Wojaczka
Kremza i jego Sterownia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz