środa, 20 kwietnia 2016

Spotkanie z Rafałem Gawinem w Tłustym Drukiem

Działające w ramach Łódzkiego Domu Kultury wydawnictwo Kwadratura rozpoczyna drugą serię książek poetyckich. Na początek nowy tom znanego łódzkiego poety, redaktora "Arterii" - Rafała Gawina. Książka nosi intrygujący, nieco prowokacyjny tytuł Zachód słońca w Kurwidołach. Okładka ukazuje zmianę w wyglądzie książek Kwadratury - klasyczny format a5 zastąpił charakterystyczny, nawiązujący do nazwy wydawnictwa Kwadrat. Poza tym pojawią się skrzydełka, nie będzie za to ilustracji w środku książki. Kształt plastyczny nowej serii zaprojektowała Justyna Purczyńska-Zieleniewska.

Tom Rafała Gawina składa się z 50 wierszy, z których większość pogrupowana jest w kilkuczęściowe cykle (wiersze są autonomicznymi utworami, a jednocześnie numerowanymi częściami większych całości). Kolejne cykle przedzielają pojedyncze, krótsze utwory. Kompozycja tomu nie jest przypadkowa - wszystko zaczyna się od refleksji nad pisaniem, nad językiem, a kończy poszukiwaniem sensu w pulsującym znaczeniami świecie. W środku dużo jest o kobietach, seksie, poezji i Bogu - wszystko wymieszane, bez ładu, ale ze składem”*.

Premiera tomu odbędzie się 27 kwietnia 2016 r. o godzinie 19.00 w galerii Tłustym Drukiem, ul. Więckowskiego 18 w Łodzi,, która jest współwydawcą książki.


*źródło: e-kalejdoskop.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz