środa, 15 lipca 2015

Forum Młodej Literatury – Łódź, 12.07.2015 r.

Trzon redakcyjny „Arterii” promował numer jubileuszowy z energią równą ciężarowi gatunkowemu dwustu dziewięćdziesięciu stron składających się na aktualną odsłonę pisma. Skoro numer „historyczny” to od razu bryk? Nic z tych rzeczy. Kto nie wierzy, niech sam sprawdzi.

Zaproszony do Łodzi duet Beszterda-Sajkowski przeprowadził spotkanie promocyjne tomu „Google Translator” iście po poznańsku, czyli rzeczowo i sprawnie. 
Ciekawym pomysłem Marii Magdaleny Beszterdy było przerzucenie obowiązku zaprezentowania tekstów z „Google Translatora” na stronę publiczności. Z powyższym zadaniem zmaga się Piotr Grobliński z Wydawnictwa „Kwadratura”.  
Niełatwą misję miał także Przemek Owczarek, który starał się ująć w karby interpretacyjne „Balsamiarkę” Izy Kawczyńskiej. Powieść neurotyczną, odważnie krążącą wokół tabu kulturowego, jakim jest śmierć i towarzyszące jej rytuały. 
Czas na formalności. Jury Turnieju Jednego Wiersza FML w składzie: Gawin, Owczarek, Sajkowski przyznało pierwszą nagrodę Piotrowi Groblińskiemu, dwie równorzędne drugie nagrody Janowi Rojewskiemu i Piotrowi Gajdzie, trzecią Michałowi Pranke.
Nie zawiódł jak zwykle zaskakujący Piotr Przybyła, poeta, któremu bezsprzecznie należy się przydomek „kosmiczny”, promujący „Apokalipsę after party”; zasłużenie zwycięskie pokłosie XX OKP im. Jacka Bierezina. 
Publiczność, której kościec to poetki i poeci. Na pierwszym planie Magdalena Gałkowska (województwo wielkopolskie) i Krzysztof Kleszcz (województwo łódzkie).
Trzydniowe Forum Młodej Literatury zakończył energetyczny koncert power-tria Cinemon. Zaprezentowaną przez trzech kolesi z Krakowa formułę wymyślono już dawno temu: tylko gitara, bas i bębny. Cinemon w niedzielę bezspornie udowodnił, że nadal nic jej nie przebije. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz