sobota, 9 maja 2015

Werdykt XXIII OKP im. Rafała Wojaczka

Werdykt

XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
im. Rafała Wojaczka
Mikołów 2015


Jury XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im Rafała Wojaczka w składzie: Konrad Wojtyła, Waldemar Jocher i  Piotr Gajda (przewodniczący) na posiedzeniu w dniu 7.05.2015 r. w siedzibie Instytutu Mikołowskiego, po zapoznaniu się z 69 zestawami wierszy, jakie wpłynęły na tegoroczną edycję konkursu, postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody:


I miejsce – zestaw opatrzony godłem Sarna, autor: Paulina PIDZIK z Krakowa (1 000 zł.)

II miejsce –  zestaw opatrzony godłem Zemsta deceptikonów, autor: Rafał BARON z Gdańska (500 zł. )

III miejsce – zestaw opatrzony godłem: Sierp i kot, autor: Krzysztof Szeremeta z Krakowa (300 zł.)

Autor zdjęcia: Bogdan Prejs

8 komentarzy:

 1. Może jakiś wiersz laureatki mógłby Pan wkleić? Albo jakąś laudację? M.

  OdpowiedzUsuń
 2. o. jakieś nieznane mi nazwisko czyli pani Paulina, bo dalej widzę tradycyjnie etatowy konkursowicz i bardzo też cieszy Krzysiu Szeremeta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, papierowe wersje wierszy laureatki pozostały wraz z resztą dokumentacji konkursu w Mikołowie. Ciężar wygłoszenia laudacji spadł na Konrada Wojtyłę; w wielkim skrócie mogę napisać, że wiersze pani Pauliny ujęły nas swoją formalną ascezą (minimum słów, maksimum obrazowania i treści). Były tak odmienne od dykcji kojarzonej nie tylko z Mikołowem (miejsca, w którym jak wszyscy wiemy oprócz ogłaszania konkursu poetyckiego wydaje się także książki poetyckie), ale też z naszymi indywidualnymi upodobaniami lirycznymi, że ich wyróżnienie było dla nas czymś nieoczywistym, przedyskutowanym i ostatecznie absolutnie zgodnym.

  OdpowiedzUsuń
 4. no to tym bardziej jestem ciekawa tych wierszy pani Pauliny, można je gdzieś w necie znaleźć? może pani Paulina przeczyta ten post i coś podeśle? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Proszę: http://paulina-pidzik.tumblr.com/
  To nie są dobre wiersze. Obecnie niewiele osób przesyła wiersze na konkurs Wojaczka. Rozumiem, że coś musieli Panowie wybrać? Może trzeba było jednak wstrzymać się od przyznawania nagrody? Od dawna to nie jest już porządny konkurs. Ten wybór jest dowodem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten wywód zawiera podstawowy błąd logiczny. Mianowicie ten, że kryjący się pod linkiem zestaw ma niewiele wspólnego z tym przesłanym na konkurs. W związku z tym, także i dalsza jego część jest, jak się wydaje, wyłącznie myśleniem życzeniowym.

   Usuń
 6. Rozumiem, że autorka przeszła jakąś burzliwą drogę twórczą i teraz nie pisze złej poezji. Na innych stronach internetowych wiersze laureatki są, niestety, na tym samym poziomie, co pod wskazanym linkiem. Proszę o dowód, że nie nagradzają Panowie złej poezji. Utwory nagradzane powinny być gdzieś publikowane. Należy się to też innym uczestnikom - niech zobaczą, na co przesyłają "wpisowe". Może Pan umieścić na swojej stronie nagrodzone wiersze? Albo niech zajmie się tym Instytut Mikołowski. Zakładam, że poważnie traktują Panowie Konkurs Wojaczka - tyle chyba możecie uczynić. Skoro nie ma wstydu...

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyjaśniałem to już w komentarzu z dnia 10 maja.

  OdpowiedzUsuń