piątek, 6 lutego 2015

Walentynkowa Kawiarnia Literacka w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi zaprasza w dniu 12.02.2015 roku o godzinie 19.00 na spotkanie autorskie Agaty Ludwikowskiej, autorki tomu poetyckiego Sezon w sobie (SPP Oddział Łódź/Dom Literatury w Łodzi, 2014) oraz Piotra Gajdy, autora tomu Golem (Instytut Mikołowski w Mikołowie, 2014), które odbędzie się w ramach imprezy Walentynkowa Kawiarnia Literacka (w programie: Turnieju Wiersza Erotycznego). Prowadzenie Rafał Gawin.

O książce Agaty Ludwikowskiej:

Napisać dobry tytuł wcale nie jest łatwiej niż napisać resztę. Szczególnie przy takich wygadanych wierszach, które musi trzymać w ryzach deklaracja trójzwrotkowości. Lecą te prostokąciki strof niby klatki filmu, ale przeważają nie ujęcia w atelier siebie, tylko w plenerach. Wbrew tytułowi. Bo czyż konotacje Rimbaudowskie, albo anty-Sartre’owskie (skoro w sobie, a nie w innych) nie robią się papierowe – w zetknięciu z papierówkami ze strony 31?”.

Maciej Woźniak


O książce Piotra Gajdy:

„Poczynając od Demoludów wkracza do poezji Piotra Gajdy świat w jego konkretnych przejawach. Wiersze stają sie coraz bardziej z a a n g a ż o w a n e w nasze tu i teraz, nic więc dziwnego, że mają wiele z protestu, diagnozy, demaskacji, oburzenia. Nie tracąc nic ze swej poetyckiej świeżości, gdyż Gajda umiejętnie łączy ze sobą różne tonacje, estetyki, dykcje, zyskują na poznawczej wiarygodności i etycznej wyrazistości, bowiem sytuują siebie bliżej konkretnego życia, stając sie nierzadko gwałtowną reakcją na dotkliwe przypadłości nas samych i świata jaki codziennie pitrasimy”.

Grzegorz Kociuba


Więcej informacji tutaj.

DOM LITERATURY

ul. Roosevelta 17
90-056 Łódź
tel. 42 636 68 38
tel./fax 42 636 06 19
e-mail: kontakt@dom-literatury.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz