piątek, 23 stycznia 2015

Spotkanie wokół książek Samanthy Kitsch

Dom Literatury w Łodzi organizuje w dniu 29.01.2014 roku (czwartek) o godz.19.00 spotkanie wokół książek Samanthy Kitsch Kolaże kolarzy (Dom Literatury, SPP Oddział w Łodzi, 2014) oraz wszystko jest kleptomania. autoremix (Wydawnictwo Kwadratura, 2014). Prowadzenie: Rafał Gawin, Piotr Grobliński.


Kolaże kolarzy mają naprzemienną kompozycję, oscylując pomiędzy konstruktywistyczną tradycją poezji europejskiej (może zwłaszcza polskiej) i realistyczną tradycją modernistycznej poezji amerykańskiej (ze Stevensem i Ammonsem na czele). Taki zamysł pozwala na ukazanie czytelnikowi różnych sposobów mówienia o świecie – sposobów, które nigdy nie są ostateczne i do takiego miana nie pretendują.

                              Paweł Marcinkiewicz


Szalona lingwistyczna poezja Samanthy Kitsch to nie tylko gra z językiem, to także szalona zabawa z zapisem wiersza. Tom Wszystko jest kleptomania. Autoremix wyszedł nakładem wydawnictwa Kwadratura.To piąta książka w dorobku bardzo tajemniczej autorki, która publikuje pod autoironicznym pseudonimem. Czy rzeczywiście te wiersze są kiczowate? A jeśli tak, to czy świadomie i celowo? Czy rzeczywiście są to wiersze skradzione samej sobie i na nowo zmiksowane?

                           z zapowiedzi Wydawcy
                                                                            


Samantha Kitsch – pseudonim literacki. Ukazało się pięć zbiorów poezji. Bahama (Obserwator, Poznań 1996), 25 wierszy (Mamiko, Nowa Ruda 206), Helena (Instytut Mikołowski, Mikołów 2009), Ulubiony sport (Instytut Mikołowski, Mikołów 2011) i wszystko jest kleptomania. autoremiks (Kwadratura, Łódź 2014).
DOM  LITERATURY
ul. Roosevelta 17
90-056 Łódź
tel. 42 636 68 38
tel./fax 42 636 06 19
e-mail: kontakt@dom-literatury
.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz