poniedziałek, 27 października 2014

Punk Hardcore Gig

Koncert Punk Rock Gig to już czwarta edycja imprezy, która odbywa sie dzięki inicjatywie oddolnej grupy młodych ludzi na rzecz tomaszowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Zagrały kapele Carper (Jastrzebie Zdrój), Dzieci z Beczek (Łódź), Means of Control (Drzewica) oraz Zły Dotyk (Tomaszów Mazowiecki). W tym roku organizatorom udało się zebrać 806 złotych i 20 groszy. 
Zły Dotyk zagrał jako pierwszy. Niestety, frekwencja podczas tegorocznego koncertu była niebezpiecznie zbliżona do tej, która występuje niekiedy na spotkaniach z poetami. Tłumów nie było. Niemniej za sprawą energetycznego hardcore punka działo się sporo zarówno na scenie, jak i pod sceną. 
Tomaszowianie zagrali to, co znaleźć można na ich debiutanckim demo (o nim tutaj). Z odpowiednim wykopem, na niezłym nagłośnieniu, odtwarzając precyzyjnie to, co udało im się zarejestrować na wspomnianym krążku. Było słychać, że są coraz lepiej zgrani i wiedzą, czego chcą. Znowu sprawili mi ogromną przyjemność zagranym na żywo „Życia królem”, który dla mnie stanowi clue ich dotychczasowego repertuaru. 
Jest energia. Mam nadzieję, że w przypadku Tomka już wkrótce będziemy mogli odnaleźć ją także wśród jego nowych wierszy, w książce, która nastąpi po doskonałej „Kanadzie”.
Publika wytrzymała przez kilka pierwszych taktów, a potem ruszyła w pogo. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz