sobota, 12 lipca 2014

Od dykcji do fikcji łódzkiej - Forum Młodej Literatury 2014

Spotkanie autorskie Izabeli Kawczyńskiej, Szymona Domagały-Jakucia, Kacpra Płusy, Michała Murowanieckiego i Rafała Gawina, które prowadził Przemysław Owczarek, miało odbyć się pod banderą „dykcji łódzkiej?”. Ważny jest ten znak zapytania na końcu, w zasadzie najważniejszy. Choćby z tego powodu, iż wspomniana „dykcja łódzka” jest jak potwór z jeziora Loch Ness. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go nie widział. W trakcie spotkania, Przemek czujnie pożeglował w stronę otwartych wód parafrazy. Odtąd, poeci dryfowali po akwenie „fikcji łódzkiej”, co zasadniczo bliższe jest prawdy. Drodzy przyjaciele, znajomi i sąsiedzi! Sporty drużynowe nie sprawdzają się w poezji. Zwykle kończą się tak jak niesławny występ Brazylii w meczu z Niemcami. 
Laureaci OKP im. Z . Dominiaka. Na zdjęciu – Monika Brągiel – I nagroda, Joanna Nowak – nagroda specjalna i Kacper Płusa – wyróżnienie za dwa wiersze z zestawu. Ponadto dwie równorzędne II nagrody przyznano Piotrowi Przybyle oraz Karolinie Kułakowskiej. Tyle wiem, reszta szczegółów, jak sądzę, pojawi się niebawem gdzieś w necie.
Zasłuchana publiczność (ze sceny Domu Literatury rozbrzmiewają wiersze poetów uwiecznionych na pierwszej fotografii).  
Ta część publiki, która „czynnie” uprawia (lub uprawiała) literaturę, dosyć przezornie umiejscowiła się jak najbliżej bufetu. 
Pierwszy dzień Forum Młodych 2014 w Łodzi zakończył koncert zespołu Revolvers. Ani jedna złotówka (środki na wydanie albumu grupa zebrała w niespełna 2 miesiące za pośrednictwem platformy crowdfundingowej MegaTotal.pl.), którą fani muzyki przeznaczyli na wydanie debiutanckiego krążka grupy „Revision Thing” nie poszła na marne. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz