piątek, 4 lipca 2014

Noc Literatury w Łodzi

W dniach z 10 na 11 lipca 2014 roku w ogrodzie Pałacu Poznańskiego i w pałacowych wnętrzach rozbrzmiewać będzie poezja, proza i literacka piosenka. Po Nocy Muzeów w łódzkim muzeum odbędzie się Noc Literatury. Impreza jest wspólną inicjatywą środowiska uniwersyteckiego (skupionego wokół powstałego niedawno Interdyscyplinarnego Centrum Badań Humanistycznych UŁ), Domu Literatury w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi. Kolejne edycje planowane są na jesień.  

Właściwe nocne czytanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Swoje utwory czytać będą nie tylko znani poeci z Łodzi i regionu (m.in.: Marek Czuku, Kacper Bartczak, Przemysław Dakowicz, Dorota Filipczak, Piotr Gajda, Piotr Grobliński, Krzysztof Kleszcz, Robert Miniak, Monika Mosiewicz, Kacper Płusa), ale też twórcy początkujący: uczestnicy warsztatów w Domu Literatury i członkowie studenckiego Koła Krytyczno-Literackiego z łódzkiej polonistyki. O oprawę muzyczną spotkania zadba łódzki zespół Agnellus. Dwugodzinne bloki poprowadzą: Tomasz Cieślak, Krystyna Pietrych i Przemysław Owczarek.

W imieniu organizatorów łódzkiej Nocy Literatury zapraszam do Muzeum Miasta Łodzi (dawnego Pałacu Poznańskich) szczególnie w godzinach 20-22. Wtedy to będę miał okazję zaprezentować premierowe wiersze z nowej książki zatytułowanej „Golem”, która jesienią tego roku ukaże się nakładem Instytutu Mikołowskiego.

Szczegółowy, obszerny program Nocy Literatury – Wielkiego Czytania znaleźć można tutaj.


Muzeum Miasta Łodzi
Łódź, ul. Ogrodowa 15
tel. 42 654 03 23

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz