środa, 16 lipca 2014

Inicjatywy Literackie + (konkurs)


Działania Domu Literatury w Łodzi związane są z poszerzeniem aktywności, współpracą z osobami indywidualnymi oraz grupami nieformalnymi pragnącymi współtworzyć i animować obszar literatury, w tym promocję czytelnictwa. Obszar ten uznawany jest za jeden z najbardziej niedocenianych, jego wsparcie wymaga z jednej strony niewielkich nakładów finansowych (w stosunku np. do działalności związanej z teatrem czy filmem), z drugiej – wielu żmudnych działań w związku z wieloletnim zaniedbaniem i wykluczeniem tego obszaru spośród tych uznawanych za promocyjne, bardziej nośne czy bardziej interesujące.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Inicjatywach Literackich + każdego, kto chciałby współtworzyć wydarzenia literackie w Łodzi oraz stać się częścią projektu. Stwórzmy wspólnie pakiet dobrych praktyk literackich.

Program Domu Literatury, skierowany do wszystkich, którzy mają ciekawy pomysł na wydarzenie literackie i szukają pomocy w jego zorganizowaniu. Wnioski o dofinansowanie można składać do 27 lipca. W oparciu o zgłoszone propozycje powstanie lista od 3 do 7 najciekawszych propozycji, które zostaną zrealizowane w drugiej połowie roku dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury.


Wnioski, które można składać m.in. tu oceni powołana w tym celu komisja, która ogłosi swoje decyzje do końca lipca. Do podziału są 22 000 złotych. Realizacja projektów: 28 sierpnia - 16 listopada. Wydarzenia mogą się odbywać w różnych miejscach, niekoniecznie w Domu Literatury.


Szczegółowy regulamin konkursu na inicjatywę lokalną „Wykaż inicjatywę” do przeczytania tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz