piątek, 16 maja 2014

To już dzisiaj!! – T. Bąk i U. Kulbacka w Gdańsku i SopocieMiędzywydziałowe Naukowo-Artystyczne Koło Uniwersytetu Gdańskiego „Bookarnia” zaprasza na spotkanie autorskie z Urszulą Kulbacką oraz z Tomaszem Bąkiem, które odbędzie się w piątek, 16 maja o godz. 13.30 w auli 1.43 Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz w kawiarnio - księgarni „Bookarnia” o godzinie 19.00  w Sopocie. Prowadzenie Artur Nowaczewski. Na oba wydarzenia wstęp wolny.

Urszula Kulbacka - ur. 1992 r. Poetka, studentka Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Debiutowała publikując cykl „drążenie” w antologii „Połów. Poetyckie debiuty 2010”. Laureatka wielu konkursów poetyckich, m.in. nagrody głównej w konkursie im. J. Bierezina, w związku z czym wydała tom wierszy Rdzenni mieszkańcy (2012), nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Poetyckiej Orfeusz oraz nagrodzony w konkursie Złotego Środka Poezji. Pochodzi z Ełku.

Tomasz Bąk – ur. 1991 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Poeta, student ekonomii. Nominowany do nagrody głównej konkursu im. Jacka Bierezina (2009, 2010). Zdobywca nagrody głównej w konkursie poetyckim im. Klemensa Janickiego, organizowanym przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2011) za tom Kanada (2011). Uhonorowany statuetką Silesiusa za debiut literacki (2012). Mieszka we Wrocławiu.

4 komentarze:

 1. dzięki, gdyby nie ten Twój wpis, nie wiedziałbym ,że w ogóle jest to spotkanie.
  wybrałem się, w sumie było raczej udane. najfajniejsze to okazja do pogadania z Tomkiem, co się tu rzadko trafia.

  Sławek

  OdpowiedzUsuń
 2. o, to dobra wiadomość! wymierna „korzyść” z umieszczenia konkretnego wpisu. w zasadzie to ja zaspałem, Tomek informował mnie o planowanych spotkaniach. to wcześniejsze we Wrocławiu przegapiłem, gdańskie o mały włos. ciężkie dni, pada, głowa namoknięta…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytanie, gdzie były inne kanały informacji :) zwłaszcza lokalne

   S.

   Usuń
  2. w tej kwestii najczęściej dominuje porażka. koło zamknięte, w którym z jednej strony organizator się zbytnio nie stara przewidując jak zwykle mikrą frekwencję, z drugiej lokalne media wolą wyeksponować newsa o „święcie ziemniaka” niż o spotkaniu autorskim.

   Usuń