wtorek, 6 maja 2014

Seryjni poeci i werdykt XXII OKP im. R. Wojaczka w MikołowieInstytut Mikołowski zaprasza w dniu 8 maja 2014 r. o godzinie 18.00 na spotkanie autorskie z cyklu Seryjni Poeci związane z promocją najnowszych książek poetyckich wydanych przez WBPiCAK, Poznań: Kacper Bartczak Przenicacy, Miłosz Biedrzycki Porumb, Maciej Robert Księga meldunkowa, połączone z ogłoszeniem werdyktu jury XXII OKP im. Rafała Wojaczka w dniu 9 maja 2014 r. o godz. 17.00.

Kacper Bartczak (ur. w 1972 r.), poeta, krytyk, tłumacz poezji. Przenicacy jest jego czwartym tomem poezji. Autor tomu esejów krytycznych Świat nie scalony (2009), za który otrzymał nagrodę „Literatury na Świecie”. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Miłosz Biedrzycki (ur. w 1967 r.), wyznawca wiary w modernistyczną utopię rozdzielności tekstu i osoby autora. Publikuje książki z wierszami od 1993 r., ostatnio Sofostrofa i inne wiersze (2007) oraz wybór wierszy Życie równikowe (2010). Wybory jego wierszy opublikowane były w Słowenii (2003) i w USA (2010. Pojedyncze wiersze ukazały się w tłumaczeniach na angielski, hiszpański, arabski, rosyjski, niemiecki, włoski, czeski, serbski, kataloński, litewski i słoweński.

Maciej Robert (ur. w 1977 r.) poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy. Wydał książki poetyckie: Pora deszczuPuste polaCollegium Anatomicum. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich m.in. im. R.M. Rilkego, im. K. Baczyńskiego, im. R. Wojaczka, im. Z. Herberta. Publikował w „Opcjach”, „Studium”, „Frazie”, „Tyglu Kultury”, „Ha!arcie”, „Toposie” i „Gazecie Wyborczej”. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, chorwacki i serbski. Stypendysta Ministra Kultury. Mieszka w Łodzi.

Instytut Mikołowski
ul. Jana Pawła II 8/ 5
Mikołów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz