piątek, 23 maja 2014

Jerzy Sosnowski w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi zaprasza w dniu 29.05.2014 r. o godzinie 19.00 na spotkanie z Jerzym Sosnowskim promujące wydanie jego nowej książki zatytułowanej „Spotkamy się w Honolulu” (Wydawnictwo Literackie).  

Gdy 19 grudnia 1962 roku wracający z Brukseli samolot Vickers Viscount rozbił się w pobliżu Okęcia, dotychczasowy świat trójki młodych warszawskich przyjaciół, Romy, Belli i Stefana, nieodwracalnie się zmienił. Do przeszłości odeszły wspólne wojaże po Polsce, odeszło nonszalanckie ale niepozbawione zadumy życie. Tamten świat, naznaczony katastrofą, po kilkudziesięciu latach znajduje jednak dalszy ciąg. Roma — niegdyś stewardessa, dziś stylowa starsza kobieta — na korytarzu kliniki poznaje młodszego o prawie trzydzieści lat Piotra. Spotkają się jeszcze nie raz. Ich związek z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej niepokojący…

Jerzy Sosnowski – pisarz, publicysta, dziennikarz telewizyjny i radiowy. Był związany z magazynem kulturalnym „Pegaz”, pracował jako kierownik działu programów humanistycznych w TVP. Od 2006 roku związany z TVP Kultura. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, nominowany do Paszportu Polityki, a także do tytuły Mistrza Mowy Polskiej. Opublikował m.in. powieści Apokryf AgłaiPrąd zatokowyInstalacje Idziego oraz zbiory opowiadań Wielościan i Linia Nocna. Singles Collection.
DOM LITERATURY
ul. Roosevelta 17
90-056 Łódź
tel. 42 636 68 38
tel./
fax 42 636 06 19
e-mail: kontakt@dom-literatury.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz