wtorek, 4 lutego 2014

Odbędzie się kolejna edycja „Złotego Środka Poezji”!

„Złoty Środek Poezji” zagości ponownie w Kutnie! Po tragicznej śmierci Artura Fryza, który przez 9 kolejnych edycji imprezę organizował, jej kolejna odsłona stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Dzisiaj już wiadomo, że mimo jego śmierci coroczny konkurs będzie kontynuowany. Nawet, jeśli X. jubileuszowa edycja festiwalu okaże się zarazem tą ostatnią, organizatorzy (przyjaciele, koledzy i współpracownicy Artura z KDK i z Kutna) znaleźli najlepszy sposób na upamiętnienie postaci wieloletniego koordynatora tego znanego już w całej Polsce festiwalu poezji.

Wkrótce zostanie ogłoszony X Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” Kutno 2014 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2013. Regulamin organizatorzy ogłoszą w najbliższym czasie na stronie www.kdk.art.pl oraz www.zlotysrodekpoezji.pl. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 28 czerwca 2014 r.

Program Festiwalu przewiduje, między innymi, koncerty Daniela Gałązki z Zespołem (27.06), Renaty Przemyk (28.06), a także wystawę Andrzeja Mariana Bartczaka, prof. ASP w Łodzi, pt. "Manuskrypt. Poetom kutnowskim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą". Miejsce wystawy: Kutnowski Dom Kultury oraz Muzeum Regionalne w Kutnie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz