niedziela, 1 grudnia 2013

„Puls” bił w Poddębicach

Zdjęcie otwierające relację z Poddębic nie ma nic wspólnego z chronologią wydarzeń (w rzeczywistości spotkanie ze mną było przedostatnim punktem programu). Fotka znajduje się na pierwszym miejscu wyłącznie z przyczyn technicznych - nie udało mi się jej zrzucić na koniec niniejszego postu. Dodam tylko, że czytałem wiersze z "Demoludów", a Tomasz co rusz zadawał mi precyzyjne pytania kontrolne dotyczące moich niecnych zamiarów lirycznych, których odzwierciedlenie zawarłem we wspomnianej książce. 
Poddębicką odsłonę Pulsu Literatury uświetnił swoim występem zespół Agnellus, który skupił się tego dnia przede wszystkim wokół repertuaru tuwimowskiego. O dziwo, koncert podzielono na kilka odsłon, co z jednej strony nieco zachwiało dramaturgią koncertu, z drugiej zaś pozwoliło grupie skutecznie zawładnąć klimatem wieczoru.
Rozstrzygnięcie II OKP im. Ziemowita Skibińskiego to najważniejszy punkt poddębickiej edycji festiwalu. Laureaci zaprezentowali nagrodzone i wyróżnione wiersze zgromadzonej publiczności, pośród której gościł brat patrona konkursu.
Nie można się było nie zgodzić z dr hab. Tomaszem Cieślakiem z Uniwersytetu Łódzkiego, który podczas krótkiego wykładu poświęconego postaci Juliana Tuwima stwierdził, że choć poeta dziś już zaliczany jest raczej do historii literatury, to jego język nadal może nas zaskakiwać niezwykle precyzyjną polszczyzną, a niektóre utwory z  bogatej twórczości autora "Do prostego człowieka" aktualnością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz