poniedziałek, 11 lutego 2013

Allen Ginsberg w Łodzi – 20 lat później


Dom Literatury (dawniej ŚFK) wraz z pubem Biblioteka (Łódź, ul. Struga 7) organizują 18 lutego 2013 r. o godz. 18:00 spotkanie w 20. rocznicę wizyty Allena Ginsberga w Łodzi.

W programie:
- projekcja filmu Marii Waśko W drodze. Allen Ginsberg w Muzeum Artystów,
-dyskusja o książce Jacka Kerouaca i Allena Ginsberga Listy z udziałem Jerzego Jarniewicza, Zdzisława Jaskuły i Andrzeja Pietrasza.

Jacka Kerouaca i Allena Ginsberga - pisarzy, ikon kultury, najbardziej znanych przedstawicieli „beat generation” - łączyła nie tylko wrażliwość artystyczna, ale także głęboka, wieloletnia przyjaźń. Dzięki ogromnemu zbiorowi korespondencji przyjaźń ta ukazuje się w swej fascynującej pełni. To barwna, intrygująca, żywa, zaskakująca niezwykłą spostrzegawczością i intensywnością przeżycia rozmowa dwóch indywidualności. Ponad dwieście opublikowanych listów, chociaż są tylko częścią wielkiego zbioru, który powstawał od 1944 r., pozwala prześledzić kształtowanie się w ciągu prawie dwudziestu lat poglądów estetycznych, filozoficznych i politycznych dwóch niezwykłych postaci - twórców, którzy wyznaczyli kierunek artystyczny całemu pokoleniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz