wtorek, 15 stycznia 2013

X Festiwal „Złoty Środek Poezji” – zapowiedź


X Festiwal „Złoty Środek Poezji” Kutno 2013 pod hasłem: „Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna” odbędzie się w dniach 21 - 23 czerwca 2013. Wśród spodziewanych gości są poeci polscy:  Ewa Lipska, Tadeusz Dąbrowski, Sergiusz Sterna-Wachowiak i jako tłumacz Jerzy Ł. Kaczmarek oraz poeci niemieccy: Agelika Janz, Jan Wagner, Uljana Wolf. Wśród atrakcji słowno-muzyczno-tanecznych koncerty zespołów muzyki tradycyjnej:  Zdrowie Pięknych Pań i Gęsty Kożuch Kurzu, występy poetów śpiewających i melodeklamujących z towarzyszeniem zespołów: Dawida Majera z projektem Latające Gruszki i Piotra Kulpy z zespołem mea culpa oraz Trupą Propaganda.  I wreszcie  w nocy z 22 na 23 czerwca super-koncert legendarnej polsko-norweskiej kapeli De Press „Ojczyzna i dziewczyna”. 


Tradycyjnie w ramach Festiwalu odbędą się konkursy na najlepszy debiut poetycki 2012 roku oraz Turniej Jednego Wiersza, których regulaminy można znaleźć tu.

2 komentarze:

  1. Dąbrowski już był, nieprawdaż? Ewa Lipska - wydała dość słabą książkę ostatnio... O poetach niemieckich nie wiem nic... De Press - póki co to jedyne co jest ciekawe w programie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie nudne.

    OdpowiedzUsuń