wtorek, 11 grudnia 2012

18 Bierezin

W najbliższą sobotę 15 grudnia poznamy laureata XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Komisja kwalifikacyjna konkursu w tym roku nominowała na posiedzeniu w dniu 20.11.2012 r. tomiki ośmiu kandydatów do Nagrody Głównej: „Metodyjka” – godło METODY; „Sam tu, piesku” – godło „buldog francuski”; „Pamiętnik z powstania” – godło „dwadzieścia sześć”; „Klekot” – godło „Kojot Przemek”; „Magen Łódź” – godło „park king”; „Zwierzę mieszkalne” – godło “Co wróbelek wie o”; „Rokowanie” – godło „Aper”; „Sztuczne ognie” – godło „Ildefons Krysiński”. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie trwającego w Łodzi od 7 grudnia VI Festiwalu „Puls literatury”, którego regionalna edycja zakończyła się 30 listopada. 
Oprócz ogłoszenia wyników „Bierezina” w sobotę w Śródmiejskim Forum Kultury w programie:start godzina 17.00 – Krytyk i jego pisarz – Marcin Orliński i Dariusz Suska; Pisarz i jego tłumacz – Karlis Verdis (Łotwa) i Jacek Dehnel; Prezentacja finalistów XVIII OKP im. J. Bierezina; Krytyk i jego pisarz – Paweł Kozioł i Agnieszka Mirahina; Ogłoszenie werdyktu konkursu krytycznoliterackiego; TJW „O czekan Jacka Bierezina”; Koncert Babu Król.  
Chociaż z własnego doświadczenia wiem, że nominacja do Nagrody Głównej Konkursu, ani sama nagroda niczego jeszcze nie gwarantują (bo i dlaczego miałyby dawać na cokolwiek gwarancję?) to samemu laureatowi dają szansę na wydanie debiutu. I tego właśnie życzę wszystkim tegorocznym nominowanym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz