piątek, 24 sierpnia 2012

VIII Manifestacje Poetyckie


Staromiejski Dom Kultury, Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza oraz Klub Solec zapraszają na VIII Manifestacje Poetyckie do Wa-wy.

„W tym roku już po raz ósmy zapraszamy Państwa na festiwal Manifestacje Poetyckie odbywający się w placówkach kulturalnych oraz plenerach Starego Miasta w Warszawie w dniach 7-9 września. Festiwal ma charakter zlotu poetów z całego kraju, którzy prezentują swoje utwory w nietypowych aranżacjach multimedialnych, a sekundują im muzycy, plastycy i happenerzy. Ósmą edycję otworzy wykład Julii Fiedorczuk: Gościnna: rozważania o kobiecie, języku poezji i etyce, a towarzyszyć jej będą panele dyskusyjne z udziałem krytyków kultury, podczas których wspólnie zastanowimy się nad przyszłością i możliwościami utopii oraz skonstruujemy modele wymarzonego ekopolis.

Motywem przewodnim tegorocznych Manifestacji jest rozumiana na wiele sposobów gościnność i powiązana z nią otwartość na czytelnika, dlatego jednym z najważniejszych projektów będzie sobotni cykl rozmów o literaturze Wspólny Pokój. Podczas tego wielogodzinnego seminarium, prowadzonego głównie przez kobiety, odbędą się dyskusje interaktywne, koncerty, czytania wierszy, kolaże literacko-plastyczne, powstaną art-ziny, zawiążą się nowe inicjatywy twórcze.

Wszystkim wydarzeniom będą towarzyszyć warsztaty literacko-artystyczne, Turniej Jednego Wiersza, Kongres Poetów, wolna scena poetycka, koncerty, akcje uliczne i wiele innych działań artystycznych”.

Jak zapowiadają to organizatorzy, szczegółowy program Manifestacji zostanie wkrótce opublikowany na stronie http://www.manifestacjepoetyckie.sdk.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz